
Over vertrek Wil Kosterman; ‘zo ga je niet met mensen om’
2 juni 2023 om 20:20 PolitiekEn dan hoor je dat Wil Kosterman, onze bevlogen wethouder, ontslag heeft genomen omdat er een motie van wantrouwen tegen haar ingediend gaat worden. Hier begrijp ik niets van. Ik weet dat Wil zich altijd 150 procent inzet voor alles wat ze voor de gemeente doet.
Denk eens aan de Bibliotheek. Er was een heleboel tegenwerking maar het is gelukt. We hebben een mooie Bibliotheek, met werkplekken, afspreekplekken, een geweldig systeem om boeken te lenen. Zo leuk om te zien dat leerlingen hier echt studeren, mensen hier afspreken, leerlingen leesles van vrijwilligers krijgen. Kortom, een geweldig idee.
Denk aan de bijna autoloze markt. Hier waren ook veel mensen tegen, maar het werkt wel. Het is zo fijn om op het terras te zitten zonder last te hebben van rijdende auto’s, wachtende auto’s op een parkeerplaats, ronkende motoren. Wederom een geweldig idee.
Wil ging in het weekend graag naar de camping, maar was altijd bereid om terug te komen als er iets was in de gemeente en de burgemeester (weer) niet kon. En ik weet dit omdat ik op dezelfde camping stond.
Terwijl Wil nog op vakantie was, werd er besloten dat er 100 asielzoekers naar Wijk bij Duurstede zouden komen. Zij wist ook van niets. Maar toch, Wil stond voor iedereen klaar die vragen had, nam er de tijd voor, iedereen kon bij haar terecht.
En nu wordt ze afgerekend op het feit dat de kosten van renovatie van het oude stadhuis uit de klauw lopen? Verleden jaar, met Monumentendag, was het oude stadhuis toegankelijk voor publiek (dus toen stond het nog niet op instorten?). Er zijn veel mensen wezen kijken. We konden zien hoe er al gerenoveerd was op de zolder, en hoe slecht het eraan toe was, balken opgevreten door houtworm. Of iedereen de tekeningen mooi vond van de renovatie betwijfel ik, maar dat is weer een kwestie van smaak.
Ik weet nog dat Denise Kloppenburg met haar balletschool op zolder zat. Heb er zelf ook op gezeten. Mijn dochter zat ook op ballet. Mijn man heeft wel eens met een bandje op zolder gespeeld. De VVV zat heel lang op de begane grond. In de trouwzaal zijn ontzettend veel huwelijken voltrokken. En toen heeft niemand zich zorgen gemaakt over het feit dat het gebouw er slecht aan toe was?
Ik vind dat de gemeente aansprakelijk is voor het slechte onderhoud van het stadhuis, er had al veel eerder wat aan moeten gebeuren. Heel makkelijk om het nu op Wil Kosterman af te schuiven.
Eigenlijk vind ik dat er een motie van wantrouwen uitgesproken moet worden tegen de gemeenteraad. Zo ga je niet met mensen om.
Nicole van Amstel
















