Alfred en Ans aan het werk op de Markt.
Alfred en Ans aan het werk op de Markt. Ali van Vemde

18 maart is het weer Landelijke Opschoondag: opruimactie in Wijk

13 maart 2023 om 12:45 Natuur en milieu

WIJK BIJ DUURSTEDE ,,Houd jij van een schone omgeving en houd je ook van de natuur? Dan is dit misschien iets voor jou!”, aldus Opgeruimd Wijk in een oproep. ,,Vind je het leuk om op 18 maart samen met andere opruimers zwerfafval op te ruimen, meld je dan aan voor de opruimactie van Opgeruimd Wijk, met een email aan opgeruimdwijk@vnmw.nl.”

Er wordt verzameld om 9.45 uur bij de gemeentewerf aan de Middelweg oost 1 en na de koffie gaan iedereen aan de slag. ,,Handig als je op de fiets komt, want niet alle locaties liggen op loopafstand van de gemeentewerf. Zo gaan we bijvoorbeeld ook langs de Lek opruimen. De werkgroep zorgt voor grijpers, ringen, hesjes, afvalzakken en voor de afvoer van het afval. Om 12.30 uur sluiten we gezamenlijk af met een lunch. Leuk om kennis te maken met anderen die opruimen en te horen hoe zij het vinden om dit te doen.”

Wie dit goed bevalt en meer wil doen kan zich aanmelden bij de werkgroep Opgeruimd Wijk: ,, ‘adopteer’ een stukje Wijk, Cothen of Langbroek en houd dit het hele jaar door vrij van zwerfafval. Je kunt dit doen op een voor jou prettige tijd. Je krijgt een grijper, een ring en vuilniszakken. De vuilniszak wordt bij jou thuis opgehaald als je meldt dat deze vol is.”

Opgeruimd Wijk is een werkgroep van Vereniging Natuur en Milieu, IVN Wijk bij Duurstede en heeft inmiddels 115 vrijwilligers, maar om alle straten, parken en pleinen schoon te houden zijn er nog altijd vrijwilligers nodig. Stuur een mail naar Opgeruimdwijk@vnmw.nl.

Voor meer informatie over de werkgroep kijk op www.ivn.nl/afdeling/wijk-bij-duurstede/

Afbeelding
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie