
Uitnodiging Dialoogplein Wijk bij Duurstede: via dialoog Wijkse mensen opnieuw bij elkaar brengen
14 augustus 2023 om 11:44 MaatschappelijkWIJK BIJ DUURSTEDE ,,Het kan er pittig aan toegaan in de Wijkse politiek. Je leest het in de krant en je hoort het op straat”, aldus Flip Dikker van het Dialoogplein. ,,Maar wat ik weinig hoor is de vraag: hoe gaan we met de tegenstellingen om? Hoe gaan we goed om met onze verschillende meningen en voorkeuren? Hoe houden we daarbij rekening met elkaar? Hoe benutten we onze verschillende talenten?”
door Kuun Jenniskens
Als inwoners van Wijk bij Duurstede kunnen we samen zorgen dat we iets constructief gaan toevoegen, is het idee van Dikker. Dat kan door een STAP-dialoog aan te gaan. ,,In een STAP-dialoog luisteren we naar elkaar, willen we horen hoe een ander het heeft ervaren. En probeer je te begrijpen welk verhaal erachter zit. Daarmee toon je respect voor de ander. Als je dit luisteren ervaart, dan doe je dit terug. Via zo’n dialoog ontstaat er weer verbinding tussen mensen. En zin of energie om samen iets leuks of iets goeds te gaan doen.”
STAP-DIALOOG LEVERT VERRASSEND VEEL OP
Naar de ervaring van Flip Dikker zijn mensen gek op verbinding: ,,Meestal zijn deelnemers aan een dialoog verrast over wat het hen oplevert. Dat er begrip ontstaat en dat je wordt gezien, dat vindt iedereen fijn.”
SAMEN DE SCHOUDERS ERONDER
Het Dialoogplein is een initiatief van de Wijkenaren Flip Dikker, John van Balen en Monique Montijn. Zij trekken zich aan hoe, wat er in de Wijkse politiek is gebeurd, uitstraalt naar de Wijkse bevolking. ,,Laatst las ik in de krant over Dalfsen, dat de mensen die daar wonen het meest gelukkig zijn van Nederland - vooral omdat er veel vertrouwen is. Dat gun ik ons in Wijk ook”, zegt Dikker. ,,Dus niet, zoals met de gebeurtenissen van afgelopen voorjaar rondom de het Oude Stadhuis en het Museum, waarmee we in Wijk meer tegenover elkaar zijn komen te staan. Dat is echt jammer. Daar willen we wat in doen, want samen de schouders eronder werkt toch een stuk beter en fijner voor allemaal. Ik weet dat we dat liever willen en ook heel goed kunnen.“
24 AUGUSTUS EN 6 SEPTEMBER IN HET REVIUS
Daarom heeft Dialoogplein voor alle inwoners van Wijk bij Duurstede een aantal Dialoogavonden in petto: op 24 augustus en 6 september. De dialogen worden bij voldoende aanmelding gehouden in het Revius en starten om 19.30 uur.
TAFEL VAN 7
Met een groep van ongeveer 7 inwoners (maximaal 12) gaan mensen om tafel en in gesprek, onder leiding van een gespreksleider die getraind is in de STAP-dialoog.
Iedereen uit de gemeente is welkom. Het lijkt de organisatoren mooi als elke deelnemer probeert om iemand uit zijn omgeving mee te nemen.
AANMELDEN
Vooraf aanmelden via een formulier op: www.dialoogpleinnederland.nl/post/wat-doet-de-gemeentelijke-crisis-met-jou


















