
Cakejes en regenbooglollies op Paarse Vrijdag
11 december 2022 om 14:49 OnderwijsWIJK BIJ DUURSTEDE Vanwege Paarse Vrijdag werden leerlingen van het Revius op vrijdag 9 december in een versierde aula getrakteerd op paarse cakejes en regenbooglollies. Deze werden uitgereikt door enkele leerlingen en leden van de Wijkse Regenboogwerkgroep voor lhbtiq+-inclusie. Naast inwoners maken ook medewerkers vanuit de gemeente, jongerenwerk, en buurtsportwerk deel uit van de werkgroep.
Dit jaar is er voor het eerst weer een groep leerlingen die zich hebben verenigd in een Gender Sexuality Alliance (GSA). Zij zetten zich in voor een veilig schoolklimaat voor leerlingen die zich meisje voelen terwijl ze als jongen zijn geboren (of andersom), niet eenduidig jongen of meisje zijn en leerlingen die op leerlingen van hetzelfde geslacht of op beide vallen. Zij worden ondersteund door docente Lola, die enthousiast reageerde op het geslaagde initiatief om dit jaar samen met de Regenboogwerkgroep aandacht te vragen voor meer lhbt+-inclusie: „Het was echt geslaagd en we gaan hier zeker mee verder!”
Naast cakejes en lollies die gretig aftrek vonden, werden paarse bandjes uitgedeeld en waren er folders van de jongerenwerkgroep Connect die maandelijks een ontmoetingsavond organiseert voor lhbtiq+- jongeren tot 19 jaar. Behalve op scholen voor het voortgezet onderwijs, is ook op steeds meer basisscholen aandacht voor lhbt+- inclusie op paarse vrijdag, ook in de gemeente Wijk bij Duurstede (onder andere de Wegwijzer de Carolusschool).
Meer weten over de Regenboogwerkgroep en/of Connect? Volg @regenboogwbd,neem contact op via regenboogwerkgroep@gmail.com of bel/app jongerenwerker Bo:06 30779561).
















