Afbeelding
BDUMedia

Bevrijdingsfestival Utrecht gaat niet door vanwege financiële risico’s: ‘Dit doet pijn’

23 februari 2023 om 15:30 Evenementen

UTRECHT Het Bevrijdingsfestival Utrecht op 5 mei gaat niet door. De financiële risico’s zijn te groot om het evenement in Park Transwijk door te laten gaan, heeft het bestuur gesloten. Het programma in onder andere TivoliVredenburg en Bibliotheek Utrecht gaat wel door.

Het Bevrijdingsfestival Utrecht kampt al jaren met financiële problemen. Die worden volgens het bestuur veroorzaakt door de nasleep van de coronacrisis, stijgende inflatie, fors gestegen loonkosten, krapte op de arbeidsmarkt en tekorten aan materialen.

Dit heeft geleid tot een kostenstijging van 30 procent, die de organisatie niet kan en wil doorberekenen met toegangskaarten of door de consumptieprijs te verhogen. De Bevrijdingsfestivals zijn er voor iedereen en daarom gratis toegankelijk. Dat wil de organisatie zo houden.

Voorzitter Jarrel Beets vindt het ‘spijtig’ dat festival niet door kan gaan, juist nu de vrijheid onder de druk staat. ,,Ondanks alle inspanningen is het ons als stad en provincie niet gelukt om gezamenlijk genoeg financiering bij elkaar te krijgen. Ik hoop dat we met partners voor de komende jaren het festival wel mogelijk kunnen maken.” 

Om de eventuele tegenvallende inkomsten te dekken was nog 50.000 euro aan reserve nodig. Omdat het festival afhankelijk is van horeca-inkomsten, die sterk afhangen van de weersomstandigheden, is de organisatie sinds afgelopen zomer intensief in gesprek gegaan met partners voor oplossingen. Die zijn dus niet gevonden. Directeur Manja Kerstholt: ,,Dat we na 29 edities geen Bevrijdingsfestival in Utrecht kunnen organiseren doet pijn. Het festival is een begrip voor velen die hier hun eerste festivalervaring hebben opgedaan.”

De gemeente Utrecht wilde niet garant staan voor eventuele verliezen, maar wijst erop dat het wel 50.000 euro aanvullende subsidie heeft vrijgemaakt en toegezegd aan het Bevrijdingsfestival, net als de provincie Utrecht. Dit bedrag zou bovenop de 160.000 euro aan reguliere subsidie vanuit de gemeente en provincie komen. 

,,Helaas bleken ook deze aanvullende middelen niet voldoende om het festival door te laten gaan”, aldus de gemeente. ,,Wij gaan er vanuit dat de organisatie de handschoen oppakt om vanaf 2024 een succesvolle doorstart te kunnen maken en daarvoor een solide en meerjarig plan maakt. Daarmee hopen we in de toekomst het festival binnen onze stad te kunnen blijven huisvesten.”

(Bron: RTV Utrecht)

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie