
Agenda Calypso van 10 tot en met 17 april
8 april 2024 om 13:30 PodiumkunstenWIJK BIJ DUURSTEDE Deze week in het Calypso Theater:
Filmhuisfilm: The Zone of Interest, woensdag 10 april, 20.00 uur. Kampcommandant Rudolf Höss, zijn vrouw Hedwig en hun kinderen wonen naast het concentratiekamp Auschwitz . Ze streven ernaar om hun ideaal leven te leiden en Hedwig is vooral bezig met haar tuin te onderhouden. Een joboverplaatsing dreigt dat plan te doen mislukken, maar Hedwig is niet van plan om te verhuizen.
Filmhuis: Poor Things, donderdag 11 april, 20.00 uur. Poor Things vertelt het ongelofelijke verhaal en de fantastische evolutie van Bella Baxter (Emma Stone), een jonge vrouw die weer tot leven is gewekt door de briljante en onorthodoxe wetenschapper Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe). Bella is leergierig en leeft een beschermd bestaan bij Baxter. Ze mist kennis over de wereld om haar heen, maar heeft een drang er meer over te leren. Daarom gaat Bella er vandoor met Duncan Wedderburn (Mark Ruffalo), een gladde en losbandige advocaat. Ze beleven een wervelend avontuur over de hele wereld. Bevrijd van de vooroordelen van haar tijd, wordt Bella standvastig in haar doel om op te komen voor gelijkheid en bevrijding.
Christian van Eijkelenburg - Drift, vrijdag 12 april, 20.30 uur. ‘Drift’ is een verfrissend, absurdistisch, cabaretspektakel over het (niet) toegeven aan je eigen menselijke driften. Welke emoties, gedragingen en verlangens hebben we geaccepteerd en welke worden we geacht te onderdrukken? Aan de hand van eigenzinnige verhalen, gemixt met elektronische beats, kleurrijke visuele droombeelden, filosofische uitbarstingen, absurde lipsync-acts en theatrale driftbuien, zoekt Christian naar antwoorden en toont hij ons (on)vermogen onszelf te zijn te midden van de ander. ‘Drift’ is de theatertrip die je móét beleven! Pers over Drift: „Voortreffelijk spel met een perfecte timing.” – Ilovetheater; „Modern , hip, absurdistich en werkelijk ontzettend grappig.” – Theaterparadijs
Gerard Alderliefste - Mijn Avonturen met Ramses Shaffy, zaterdag 13 april, 20.30 uur. Deze voorstelling is uitverkocht. Wilt u op de wachtlijst, stuur dan een mailtje naar www.calypsotheater.nl of bel 0343-591030.
Wijks Spiritueel Trefpunt: Chiquita Stolting - Waterlezen, dinsdag 16 april, 19.30 uur. Duik met ons mee in de mysterieuze wereld van waterlezen, een eeuwenoude techniek waarbij het medium de subtiele energieën in het water interpreteert om persoonlijke inzichten en begeleiding te bieden. Chiquita Stolting, bekend om haar diepgaande intuïtieve vermogens, nodigt je uit voor een sessie die niet alleen verhelderend, maar ook transformerend is.
Filmhuis i.s.m. VNMW: Vogels kun je niet Melken, dinsdag 16 april, 14.00 uur en 20.00 uur. Boer Bote de Boer uit Tjerkwerd Súdwest-Fryslân kijkt reikhalzend uit naar de komst van de grutto. In heel Friesland laat deze weidevogel zich nauwelijks nog zien, maar bij hem blijft hij komen, in groten getale zelfs. Ook dit jaar is alles gereed voor zijn komst. Het grondwater staat hoog, de plasdrassen zijn aangelegd. En het ouderwetse weidegras zit bomvol kruiden en insecten, precies zoals de grutto’s het graag hebben. Astrid, Bote’s vrouw, gunt haar man zijn vogels. Als ze met zijn tweeën waren, mocht hij van haar zijn gang gaan. Maar ze zijn niet met zijn tweeën, ze hebben vijf kinderen. De oudste zonen willen de boerderij graag in de toekomst overnemen. Maar dan moet er nog wel steeds een boerderij om over te nemen zijn.
Kijk voor het volledige programma op de website www.calypsotheater.nl. Calypso Theater, Markt 4, Wijk bij Duurstede
















