V.l.nr.: Hans Renes, Jeroen Haan en Ad van Bemmel.
V.l.nr.: Hans Renes, Jeroen Haan en Ad van Bemmel. Ali van Vemde

Drukbezocht symposium RAZU

14 september 2022 om 14:00 Overig

WIJK BIJ DUURSTEDE In een volle zaal in het Calypso Theater is vrijdag 9 september, tijdens het symposium ‘Het onzichtbare zichtbaar maken’ het boek ‘De dam bij Wijk & het Kromme Rijngebied in de middeleeuwen’ gepresenteerd. Burgemeester Iris Meerts was gespreksleider deze middag en ging na de verschillende toespraken in gesprek met het panel. Het eerste exemplaar van het boek is overhandigd aan dijkgraaf Jeroen Haan.

door Ali van Vemde

Sociaal geograaf dr. Ad van Bemmel ging in zijn toespraak vooral in op de 900 jaar oude ontginning. Historisch geograaf prof. dr. Hans Renes liet aan de hand van afbeeldingen zien hoe het dorpenlandschap in de regio zich ontwikkelde. Voor archeoloog drs. Jan van Doesburg een moeilijker taak, hij maakte het onzichtbare zichtbaar. Aan de hand van verschillende foto’s liet hij de bezoekers raden welke kastelen op die plek hadden gestaan, veelal te herkennen aan een verhoging in het landschap of een vreemde bocht in de weg. Het bleek dat de kennis hierover groot is.

PRESENTATIE BOEK Na de interessante verhalen van de sprekers overhandigden Hans Renes en Ad van Bemmel het eerste exemplaar van het boek aan dijkgraaf Jeroen Haan. Ad van Bemmel vertelde al in 2016 te zijn begonnen met de voorbereiding van het boek dat ter gelegenheid van dit bijzondere jaar, negenhonderd jaar na de afdamming van de (Kromme) Rijn moest verschijnen. Het is een prachtig naslagwerk geworden dat ons veel leert over het verleden van deze omgeving. In het boek veel prachtige foto’s en kaarten, interessante verhalen en heel veel informatie.

PANELGESPREK Na de overhandiging van het boek volgde een panelgesprek waaraan Martin Vastenhout bestuurslid van Museum Dorestad, Wietske Dubelaar senior beleidsmedewerker Ruimtelijk Erfgoed provincie Utrecht, Walter Kooy bestuurslid Geopark en Erika de Rietbroek docent geschiedenis Revius Wijk bij Duurstede, deelnamen. 

Jeroen Haan legde de volgende stelling voor: Als we enkele generaties verder zijn, wat hebben we dan goed gedaan? Maar ook werd gesproken over hoe ons land er over een aantal jaren uit zal zien.

De middag werd afgesloten met een heldere visie op de middag door Rein de vos, middeleeuwenkenner en ervaringsdeskundige. Kort en bondig en met de nodige humor werd het verloop van de boeiende middag weergegeven.

Meer over het boek is te lezen op WijksNieuws.nl. Het boek is te koop bij de boekhandel of te bestellen bij Uitgeverij Verloren.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie