
Politie zoekt getuigen van de vernielingen gemeentehuis vrijdag 12 juni
15 juni 2026 om 13:22 OverigWIJK BIJ DUURSTEDE De politie is op zoek naar getuigen van de vernielingen die op vrijdagavond 12 juni aan en bij het gemeentehuis in Wijk bij Duurstede zijn gedaan. Die avond is zwaar vuurwerk afgestoken en er zijn stenen gegooid.
De politie laat weten dat er omstreeks 21:45 uur vrijdagavond bij het gemeentehuis door een groep jongeren vuurwerk werd afgestoken en dat naarmate de avond vorderde deze groep groter werd, en de sfeer grimmiger. De politie rapporteert dat om 23 uur de straatstenen uit het trottoir werden getrokken die naar het gemeentehuis zijn gegooid, en waardoor schade ontstond.
Op dat moment besluit de politie op te schalen met meerdere eenheden en de Mobiele Eenheid. Uiteindelijk lukte het om de ongeregeldheden een halt toe te roepen. Daarbij zijn zeven verdachten uit Wijk bij Duurstede aangehouden. De politie laat weten dat ze verdacht worden van het overtreden van het Noodbevel, de ID wet en openlijke geweldpleging.
De politie onderzoekt de betrokkenheid van de aangehouden verdachten en onderzoekt de ongeregeldheden en is daarom op zoek naar getuigen en beelden. Meer informatie is te melden via politie: 09000-98844. Of via Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000.


















