In het begin
In het begin Shantykoor Tussen Rijn en Lek

25 jaar Wijks Shantykoor ‘Tussen Rijn & Lek; een jaar vol activiteiten

6 februari 2024 om 11:32 Muziek

WIJK BIJ DUURSTEDE Opgericht in 1999, als gelegenheidskoor voor het 700-jarig bestaan van Wijk bij Duurstede bestaat het Wijks Shantykoor ‘Tussen Rijn & Lek’ dit jaar 25 jaar. Inmiddels is het Shantykoor in Wijk bij Duurstede een begrip geworden en hoort het tot de inventaris van onder meer Koningsdag, want dan ‘dragen’ de mannen het Wilhelmus. 

Met het beroemde Shantyfestival zetten ze zeventien jaar lang Wijk op de landelijke kaart en ruim vijfhonderd keer zijn ze de afgelopen jaren er op uit getrokken om in heel Nederland op te treden.

Het hele jaar door worden door het koor, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, activiteiten op touw gezet. Op 24 maart start het koor het jubileum jaar op de plek waar het koor indertijd ongeveer geboren is en waar ook de eerste jaren werd geoefend, het clubhuis van de watersportvereniging ‘Rijn & Lek’. 

In de zomer volgt er een reeks van nostalgische verhaaltjes in ‘t Groentje over de afgelopen 25 jaar. 

Om wat plezier te brengen in de zomermaanden treedt het koor ook vier keer op tijdens de weekmarkt. 

In het najaar is er voor de leden en partners een trip op de Rijn/Lek met een ouderwets captains diner. 

En tenslotte, als klap op de vuurpijl, herleeft het beroemde Shantyfestival (een beetje) op het festival Puur Wijks 2024.

Er komt een speciaal podium voor een aantal winnaars van de Gouden Zuidwester.

Lid worden van deze actieve club? Ga naar www.wijksshantykoor.nl

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie