
Levend verlies door NAH; lotgenoten bijeenkomst maandag 21 oktober
14 oktober 2024 om 13:00 MaatschappelijkWIJK BIJ DUURSTEDE Tijdens de lotgenotenbijeenkomst van het NAH netwerk Wijk bij Duurstede op 21 oktober van 19.00 tot 20.30 uur staat Levend Verlies centraal. Peter Vrancken, neuropsycholoog, gaat dan in op de facetten van levend verlies. Wat is rouwen eigenlijk? En hoe zit het met rouwen bij levend verlies? Onmacht, verdriet, boosheid, ongeloof, frustratie… het hoort er allemaal bij. Hoe gaan we hiermee om? Na de introductie wordt er opgesplitst in een lotgenoten- en een mantelzorggroep om na te praten.
NAH: ,,Als gevolg van hersenletsel krijgen getroffenen en hun naasten te maken met verlies. Op wat er nog kan, in relaties, vriendschappen, toekomstbeeld, persoonlijkheid en op werk. Dat zorgt voor een moeilijk en vaak complex rouwproces. Rouw bij niet-aangeboren hersenletsel verschilt van rouw bij overlijden. Bij niet-aangeboren hersenletsel gaat het over chronisch verlies: verlies dat zich steeds opnieuw in het leven aandient. Het wordt dan ook wel levend verlies genoemd. Rouw bij levend verlies is een normale reactie, maar wordt vaak niet herkend door de omgeving.”
MANTELZORGER
Het levende verlies treft niet alleen de persoon die getroffen is door NAH. Ook de mantelzorger krijgt te maken met dit levend verlies.
Mensen die getroffen zijn door NAH en/of mantelzorger worden van harte uitgenodigd om deel te nemen. Deelname is gratis. Inloop vanaf 18.45 uur Locatie: E&E Gasthuis,Gansfortstraat 4, Wijk bij Duurstede Aanmelden liever wel, maar hoeft niet: mantelzorg@stichting-binding.nl of 0343-473070.



















