Nynke Plaatsman - Visser
Nynke Plaatsman - Visser Kuun Jenniskens

BB wil levensloopbestendig bouwen

2 maart 2022 om 08:08 Gemeenteraadsverkiezingen

WIJK BIJ DUURSTEDE In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart spreekt Wijks Nieuws gedurende vier weken met de 8 lijsttrekkers. Nynke Plaatsman - Visser is kersvers in de politiek en opvolger van Wytze Smit. 

door Kuun Jenniskens

Hoeveel betaalbare huurwoningen gaat Wijk de komende tien jaar bouwen? Voor wie, waar - maar vooral: hoe hoog?

BB kijkt naar de vraag vanuit inwoners. Momenteel is er in Wijk een tekort aan 32 procent sociale huurwoningen, dat percentage moeten we minimaal bijbouwen. Gekeken naar de 530 woningen die we van de provincie mogen bouwen, komt dat neer op 170 sociale huur. We willen levensloopbestendige woningen bouwen voor ouderen en daarbij ook kijken naar een toekomstige zorgvraag en naar toegankelijkheid en brandveiligheid - ook voor mensen met een beperking. Wat de hoogte betreft zien wij geen torenflats, maar 6 hoog in De Geer III kan als dat goed wordt ingericht. Voor mensen in nijpende situaties die snel een woning nodig hebben willen we flexibel bouwen, bijvoorbeeld met tijdelijke woningen in het buitengebied, of door verhuur van bovenverdiepingen op het industrieterrein. 

Wat is de beste manier om lokaal energie op te wekken en daarmee de duurzaamheidsdoelstellingen Parijs te halen?

BB is in elk geval tegen windenergie. Verduurzaming mag niet ten koste gaan van de natuur. De natuur in onze omgeving is een ontzettend groot goed. Wel moeten we onze daken nog meer volleggen met zonnepanelen en in de RES moeten deze daken gaan meetellen als opgewekte energie. Isoleren van woningen is belangrijk, en dat verdient zich terug en vermeerdert de waarde van je huis. Mensen met een eigen woning kunnen ook bij hun hypotheker aankloppen. De gemeentelijke verduurzamingsregeling is onwettig, dus de gemeente moet omzien naar een andere subsidieregeling. Wij zien energieopwekking als landelijk probleem, de rijksoverheid is nu aan zet.

Is het een idee om bij verkeersmaatregelen niet meer uit te gaan van de auto, maar van de fiets?

Hier staan wij natuurlijk voor - wij pleiten al langer voor een fietspad naar de Gravenbol. In de stad moeten alle fietsverbindingen worden verbeterd. Ook de aansluiting met het openbaar vervoer moet goed zijn en aandacht krijgen. In een nieuwe woonwijk als De Geer III willen we creatief kijken naar minder auto’s. Hier moeten fietser en voetganger echt de ruimte krijgen. Dat zeggen we ook met het oog op de gezondheid van inwoners.

Als er onvoldoende geld is, kiest BB dan voor renovatie van het oude Stadhuis met een museum erin, of voor onderwijshuisvesting?

Voor ons is dit super simpel. Onderwijs is een wettelijke taak, maar ook echt een belangrijk onderwerp. Kinderen moeten naar goede en veilige scholen kunnen gaan. Wij gaan voor de bouw van één school met hele goede faciliteiten, die ook door de gemeenschap gebruikt kunnen worden. Wat het museum betreft; we zitten krap in kas en vragen ons af of het rendabel is op die plek. Het museum gaat duurder uitpakken dan de huidige cijfers laten zien. We zijn niet tegen, met betere financiële onderbouwing zouden wij prima voor het museum kunnen zijn. 

Welke oplossing ziet BB voor het tekort aan mensen die huishoudelijke hulp willen verlenen?

Vanuit de gemeente moet hier meer geld naar toe. Wat deze hulp betreft is de vraag enorm toegenomen toen de abonnementskosten werden ingevoerd en iedereen, los van het inkomen, maximaal 19 euro per maand kwijt is. BB zou willen dat huishoudelijke hulp weer aan het inkomen wordt gerelateerd, en dat we het vooral beschikbaar houden voor mensen met een laag inkomen. Weinig politici beseffen hoe zwaar het is afhankelijk te zijn van deze zorg. Oplossing zou ook kunnen zijn om huishoudelijke hulp via het persoonsgebonden budget te laten verlopen - dat mag nu niet.

2021
Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie