De gemeentewerf (archief 30 dec 2021)
De gemeentewerf (archief 30 dec 2021) Gemeente Wijk bij Duurstede

Vanwege werkwijze met bouwteam gemeentewerf krediet van 1 ton nodig

10 juni 2022 om 11:21 Politiek

WIJK BIJ DUURSTEDE Wethouder Vreeswijk legde het bij aanvang van de raadsvoorbespreking uit: ,,Omdat er een bouwteam aan de slag is die een aantal berekeningen voor de go- no go van dit najaar doet, is er in deze fase meer geld nodig.” Vraag aan de gemeenteraad is om 1 ton naar voren te halen. 

door Kuun Jenniskens

In maart 2021 ging de gemeente nog uit van de werkwijze waarbij eerst de architect een plan maakt en dat daarna een aanbesteding volgt om een aannemer te kiezen. Omdat de ontwerper ineens vijf keer zoveel geld ging vragen - iets waar de gemeente woest over was - is de gemeente acuut met dit bureau gestopt. Na jaren van samenwerken kreeg het vertrouwen een deuk, aldus de gemeentewoordvoerder. 

GEKOZEN VOOR BOUWTEAM In april dit jaar is de gemeente aan de slag gegaan met een bouwteam. De gemeente zit met aannemers (één voor de gemeentewerf en één voor de milieustraat) en installateurs aan tafel. Zij doen mee aan het ontwerpproces. De gemeentewoordvoerder: ,,Dat geeft meer commitment, kwaliteit, en ook de uiteindelijke prijs moet beter kloppen omdat ze over alle ins en outs zijn geconsulteerd. Het afstemmen in het bouwteam verloopt heel goed. We werken alternatieven uit en vergelijken constructies.” Maar een bouwteam kost geld, deze bedrijven gaan niet voor niks aan tafel zitten, en rekenen en ontwerpen. Ook installateurs en constructeurs komen met de aannemer mee naar het bouwteam overleg. Dat kost naar schatting 70.000 euro, een krediet van 1 ton krediet geeft een ruime jas.

Bij de gemeenteraad ligt de vraag om 1 ton als voorbereidingskrediet te verstrekken. Volgens de gemeentewoordvoerder is de kans groot dat dit geen ton extra wordt, maar dat het hier gaat om het besteden van geld in een eerdere fase. Deze kosten worden naar voren gehaald. 

KAVEL AAN DE BROEKWEG In mei is het voorlopig ontwerp opgesteld. In oktober zijn het definitieve ontwerp en het bestek klaar. De optimistische planning is dat er in 2023 kan worden gebouwd en dat in 2024 de nieuwe gemeentewerf en milieustraat in gebruik kunnen worden genomen. Niet op de huidige locatie maar op de Broekweg Noord omdat deze activiteiten beter thuishoren op een industrieterrein. Aan de Vogelpoelweg is een kavel van ruim 0,8 hectare gereserveerd.

WONINGBOUW Op de huidige plek van de gemeentewerf aan de Middelweg Oost worden woningen gebouwd. Hier is men op het gemeentehuis al wel over aan het nadenken, maar pas na de go- no go van oktober gaan de voorbereidingen voor de woningbouw echt van start. 

DEMONTAGEHAL In een latere fase wordt er nog een besluit genomen over de komst van een demontagehal - om de afvalscheiding te verbeteren en de verwerkingskosten te verlagen - en een innamepunt voor kringloopproducten.

Op 21 juni wordt dit een debatonderwerp - op verzoek van Duurstede voor Democratie (die wil spreken over de meerkosten) en van Burgerbelangen (die wil weten of de opbrengst uit diftar voldoende is om dit te bekostigen). 

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie