
Inwoners zeiden het al: Geen windmolens in het Kromme Rijngebied
23 februari 2022 om 21:34 Lokaal Deel je nieuwsDe bevolking van de vier Kromme Rijngemeenten mocht begin vorig jaar meepraten over waar windmolens en zonnevelden moeten komen. In vier chaotische online sessies op 18 en 22 februari 2021 schoven inwoners elkaar de hete aardappel van de windturbines en zonnevelden toe. Een VVD wethouder en VVD raadsleden uit verschillende gemeentes vlogen elkaar in de haren. Niemand schiet daar iets mee op maar één ding werd onbetwistbaar duidelijk: Inwoners van het Kromme Rijngebied willen geen windmolens.
De tegenstem van meer dan 75% van de inwoners die deelnamen maakte dat glashelder. Hoewel in de online sessies werd uitgelegd dat het niet meer gaat over óf er windmolens komen maar alleen nog waar, bleek dat de deelnemende inwoners zich dat niet zomaar lieten vertellen. Slechts 17% van de aanwezigen wilde windmolens. Onder die aanwezigen waren windmolenbouwers en andere subsidieontvangers, dus zouden we het echt alleen aan de bevolking hebben voorgelegd, dan had dat waarschijnlijk 80% tegenstanders van windmolens opgeleverd.
Het ambtenarencorps zal niet gerekend hebben op deze uitslag. Mogelijkerwijs wordt de waarde ervan in twijfel getrokken omdat slechts een klein deel van de inwoners zijn mening heeft kunnen geven. De enige manier om dat op te lossen is een referendum. Het college van Wijk bij Duurstede ziet daar niks in. Misschien wel omdat het ziet aankomen dat het verzet door de meerderheid van de inwoners van Wijk bij Duurstede wordt gedragen.
De komende verkiezingen gaan bepalen of de lokaties langs het kanaal en in het Weteringgebied gebruikt gaan worden voor windturbines.












