
Jachthaven Lunenburg mag veranderplannen verder uitwerken
14 maart 2022 om 09:17 PolitiekWIJK BIJ DUURSTEDE De Lunenburg Beheer B.V. mag zijn plannen om de oude steenfabriek te veranderen verder uitwerken van het college van B&W. Een eerste scan wees uit, dat de plannen voor onder meer recreatiewoningen in de steenfabriek haalbaar kunnen zijn. Dit is nog onder voorbehoud. Er is namelijk meer onderzoek nodig.
Na de beoogde verbouwing beschikt het hoofdgebouw over 16 recreatiewoningen en een kleine horecavoorziening. Er komt een nieuwe hal om boten te stallen. Een ander nieuw gebouw is bedoeld voor maatschappelijke functies zoals de scouting- en de roeivereniging. Om de verbouwing mogelijk te maken, zal een deel van de bestaande bijgebouwen worden gesloopt.
In de visie “Het Rivierfront” staat dat de gemeente de Nederrijn/Lek wil ontwikkelen tot een plek waar mensen graag zijn. Wethouder Wil Kosterman geeft aan dat de plannen voor recreatieve overnachtingsmogelijkheden hier goed bij passen. ,,Verblijfsrecreatie houdt onze mooie stad en dorpen levendig. Wijk bij Duurstede is nog niet rijkelijk voorzien van accommodaties voor verblijfsrecreatie. Daarom gaat daar onze aandacht naar uit. Het toeristisch beleid is al een aantal jaren gericht op promotie van onze mooie Kromme Rijnstreek. Het brengt een positieve impuls voor de lokale economie.”
BESTEMMINGSPLAN De gemeente stelt heldere voorwaarden aan de voorgenomen verandering van het bestemmingsplan. Zo zal onderzoek moeten uitwijzen, dat de plannen geen grote gevolgen hebben voor de naastgelegen natuurgebieden. De recreatiewoningen mogen niet permanent bewoond worden. En er zijn eisen gesteld aan het milieu, verkeer en parkeren. Ook moet de aanvrager met de bewoners uit de directe omgeving in gesprek over de plannen. Pas na het onderzoek en de gesprekken met de omgeving is duidelijk of de plannen echt haalbaar zijn.












