Bij de Eenzame Eik
Bij de Eenzame Eik Jan de Jong

Themawandeling Het Bos van de Graaf door het Amerongse Bos

21 februari 2026 om 08:12 Activiteiten Deel je nieuws

Het Amerongse Bos en de Heren van Amerongen zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. De adellijke families hebben het bijzondere bos eeuwenlang in bezit gehad en er hun stempel op gedrukt. Daarvan is nog veel terug te vinden, zowel in de natuur als in de inrichting van het gebied. Onze gidsen onthullen u op deze prachtige wandeling de geheimen uit het verleden en wijzen ook op wat groeit en bloeit.

De wandeling van bijna 6 km duurt ongeveer 2 uur. Zij is bijna helemaal onverhard en kent behoorlijke hoogteverschillen. Ook de paden kunnen een uitdaging zijn. De excursie is daarom niet geschikt voor bezoekers die slecht ter been zijn of met een rolstoel.

We vertrekken op zaterdag 28 februari om 13:30 uur vanaf het Bezoekerscentrum Utrechts Landschap aan de Veenseweg 8 in Amerongen. Parkeren kan gratis op het parkeerterrein bij het sportpark de Burgwal. Van daar loopt u in enkele minuten naar het bezoekerscentrum.

Voor deze wandeling dient u zich wel vooraf aan te melden. Dat kan op: https://www.utrechtslandschap.nl/activiteiten/excursie/themawandeling-het-bos-van-de-graaf

Hier vindt u ook alle verdere informatie. Er is plaats voor 15 personen.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie