De groengroep van de Oranjebuurt bij het nieuwe plantenasiel
De groengroep van de Oranjebuurt bij het nieuwe plantenasiel Groengroep Oranjebuurt

Opening plantenasiel in de Oranjebuurt

3 mei 2026 om 16:26 Activiteiten Deel je nieuws

Op zondag 3 mei was in de Oranjebuurt in Bunnik de eerste klusmiddag van het jaar om het groen op en rond het Ireneplein op te knappen. Tegelijkertijd werd een nieuw buurtinitiatief geopend: naast de Irenezaal staat nu een plantenasiel. Hier kunnen buurtbewoners hun overtollige stekjes, kruiden en tuinplanten brengen en in ruil zelf weer een leuk plantje uit het asiel mee naar huis nemen.

Het plantenasiel is gemaakt uit een oud kastje, in de lades is plek voor de plantjes. Met de knalroze kleur valt het lekker op. Het asiel staat in eerste instantie op proef in de wijk, tot de volgende klusmiddag op 27 juni. Als het bevalt dan blijft het langer staan. 

Het idee is dat vooral wat kleinere plantjes via het asiel een thuis vinden. Voor wat grotere planten en kamerplanten is geen plek. Die kunnen wel geruild worden op de volgende klusmiddag van de groengroep, op 27 juni.

In de Oranjebuurt onderhoudt een groep buurtbewoners zelf het groen op en rond het Ireneplein. Vier keer per jaar zijn er klusmiddagen. Voor meer informatie over de groengroep: www.oranjebuurtbunnik.nl.